Czym w zasadzie jest projektowanie przestrzeni? Moja ulubiona odpowiedź brzmi: jest to PROCES
PROCES, który ma odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania:
- Jak dokładnie będzie wyglądała moja przestrzeń?
- Gdzie i w jakiej cenie kupię wyposażenie umieszczone na projekcie?
- Jak poprowadzić ekipę budowlaną, żeby otrzymać efekt zgodny z projektem?
jak do tego dojdziemy?
Porozmawiajmy!
Lubisz kawę? Świetnie! Czas zatem zaparzyć świeżo zmieloną Arabicę i ustalić wszystkie najważniejsze założenia Twojego projektu. Pomówimy o preferencjach estetycznych, funkcjonalności, o materiałach i rozwiązaniach. Ustalimy kwestię budżetu oraz ram czasowych. Pewnie zdarzy się nam też przejść na luźniejsze tematy. Nie ma problemu, ważne, żebyśmy dobrze określili Twoje potrzeby.
Inwentaryzacja i model 3D Twojej przestrzeni!
W przypadku projektu wnętrza mierzymy, fotografujemy wnętrze i na tej podstawie tworzymy model 2D oraz 3D. Jest to nasza wyjściowa baza do dalszej pracy. W przypadku projektu budynku, pierwszym etapem jest spotkanie na działce, na której ma być realizowany obiekt. Podczas wizji lokalnej omawiamy teren, najbliższe otoczenie, a także możliwości zabudowy. W oparciu o zebrane dane wykonujemy pełną analizę działki, weryfikujemy plan zagospodarowania, jeśli na danym terenie nie ma takiego planu to występujemy o warunki zabudowy.
Koncepcje oraz układ funkcjonalny!
Jak będzie wyglądał dom? W jakim pomieszczeniu będzie pokój, a w jakim łazienka? Gdzie będzie prysznic, a gdzie umywalka? Na te pytania odpowie projekt koncepcyjny. Innymi słowy będzie to projekt 2D oraz 3D, w którym zobaczysz cały układ funkcjonalny. Tutaj oczywiście mamy czas na dyskusję i poprawki, żeby móc przejść do najprzyjemniejszego kroku.
Wizualizacje!
Wizualizacje dają najwięcej radości. Wiemy, że nie każdy posiada wyobraźnię przestrzenną, dlatego wykorzystujemy najnowsze technologie, aby móc zaprezentować najwyższej jakości fotorealistyczne wizualizacje. Dysponujemy również goglami VR, dzięki którym poczujesz jakbyś naprawdę był już w swojej wymarzonej przestrzeni. Zobaczysz światło, kolory, materiały i ich faktury. Tutaj jeszcze zastanowimy się czy warto byłoby coś zmienić, ponieważ najważniejsze jest rozwianie wszelkich wątpliwości i rozwiązanie problemów jeszcze na etapie koncepcji.
Projekt budowlany / wykonawczy!
Aby uzyskać pozwolenie na budowę np. Twojego wymarzonego domu musimy złożyć do urzędu projekt budowlany, który opiera się na zaakceptowanej przez Ciebie koncepcji. Natomiast projekt wykonawczy to niezbędnik dla każdej ekipy budowlanej. Dokładny zestaw rzutów i rysunków technicznych z rozmieszczeniem wszystkich elementów. Ekipa nie ma miejsca na fantazje, a Ty możesz spać spokojnie.
Zestawienie materiałów i kosztorys!
Aby wizualizacja miała wartość, potrzebujesz do niej ważny załącznik - dokładne zestawienie materiałów użytych na wizualizacjach oraz w całym projekcie. Ten element jest bardzo ważny zwłaszcza przy wnętrzach. W zestawieniu znajdzie się w nim niezbędna ilość oraz cena danego elementu wyposażenia wraz z dokładnym adresem dostawcy. Wszystko jak na dłoni. Zyskasz niezliczoną ilość godzin, które inaczej poświęciłbyś na przeglądanie setek ofert sklepów.
Nadzór autorski!
Czasami projekty bywają skomplikowane i potrzeba dodatkowego wsparcia i kontroli na budowie. Między innymi w takich sytuacjach warto zdecydować się na nadzór autorski, który w skrócie polega na sprawdzaniu zgodności prac wykonywanych na budowie z założeniami projektowymi oraz na wprowadzaniu w razie potrzeby rozwiązań zamiennych.